Tapolca - A zene, a hangszerek korai gyermekkorban történő megismerés számos előnnyel járhat a későbbiekben, a muzsika szeretetén túl a tanulás vonatkozásában is.
Egyebek között ez is motiválta a Járdányi Pál Zeneiskola két tanárát, Zavaczkiné Fehér Évát és Rompos Patríciát arra, hogy tavaly szempetmben elindítsák az intézmény keretein belül a zeneóvodát a kicsiknek. - Van egy négy éves kislányom, és amikor otthon vele foglalkoztam, és láttam, hogy mennyire érdekli a zene, akkor gondoltam arra először, hogy talán sok olyan kisgyerek van még itt, akit hasonló módon megfogna a muzsika. Elképzelésemet megosztottam Patríciával, aki szintén jó ötletnek tartotta a zeneovi elindítását. Beszéltünk intézményünk igazgatőjával, Péni Bélával, aki támogatásáról biztosította a kezdeményezést. Így a tanév elején, szeptembertől megkezdhettük a foglalkozásokat - tudtam meg Évától.
Bizonyított tény, hogy az óvodáskorú, azaz a hat év alatti gyerekek rendkívüöl fogékonyak mindenre, így a zenére is. Fontos tényező az is, hogy a ritmusérzék tulajdonképpen hat esztendős korra alakul ki véglegesen, azaz, addig lehet igazán formálni ezt az adottságot. A heti rendszerességű foglalkozásokon - az időközben elindított zenebölcsivel együtt - mintegy harminc kisgyermekkel fogalkozik a két tanárnő. Fejlődik a kicsik zenei készsége, halláskészsége, a zenei hallása, természetesn mindez könnyed, játékos formában, jól felépített menetrend szerint. A körjátékok, a dalok közös éneklése, a hangszeren - zongorán, fuvolán, gitáron - játszott dallamok felismerése, kisebb méretű ritmushangszerek kipróbálásása az ovisok számára tulajdonképpen játék, ugyanakkor kiváló tanulási, fejlődési lehetőség. Ráadásul megismerkedhetnek minden olyan hangszerrel, amelyet a Járdányiban oktatnak a tanárok.
Utolsó kommentek